Ľahko dostupná pôžička

Kurfrík plný peňazíPri hľadaní finančnej pomoci si musí každý uvedomiť, že musí spĺňať isté kritériá a že jednotlivé spoločnosti nepožičajú len tak „hocikomu“. Výnimkou môžu byť niektoré nebankové spoločnosti, u ktorých možno peniaze získať za zjednodušených podmienok. Ľahko dostupná pôžička už vďaka tomu nie je len prianím mnohých finančne skúšaných ľudí, ale je realitou. Potrebné je vedieť, kto presne tieto produkty ponúka. Nájdete ich určite prostredníctvom Peniazomatu, ku ktorému sa dostanete po kliknutí na vyznačený výraz. Nejde o poskytovateľa peňazí, je to len sprostredkovateľ, ktorý vám presne ukáže všetky vaše možnosti.

Bez registra či bez dokladovania príjmu

Najnáročnejší žiadatelia vedia, že už majú šancu aj oni. V tomto ponímaní „byť náročný“ znamená chcieť pôžičku, ktorá by bola ľahko dostupná, to znamená bez náročných kritérií. Preto, ak máte zápis v bankovom registri dlžníkov, nemôžete dokladovať príjem, nechcete dokladovať účel alebo ste nezamestnaný, máme potešujúcu správu. Napriek tomu, že sa nároky stále stupňujú, na trhu sú také spoločnosti, ktoré sú otvorené aj takýmto znevýhodneným žiadateľov. A to aj hoci si uvedomujú, že si za to z väčšej miery môžu sami.

Ľahko dostupná pôžička bez registra či bez dokladovania príjmu alebo pre dôchodcov či ženy na materskej je nebankového charakteru. Takže s prosbou o finančnú pomoc sa určite neoplatí obracať na banku. Tá aj pre 300 eur kontroluje všetko potrebné, ak nie ste jej klient. Opäť sú z jej pravidiel vylúčení nezamestnaný napriek tomu, že môžu poberať vyššie príspevky. „Nežiaducou“ kategóriou v bankách sú dôchodcovia, ženy na materskej, študenti či iní, preto nie je pôžička u nich ľahko dostupná. Živnostníci to tiež nemusia mať najľahšie, iba ak vedia zdokladovať príjem za predchádzajúci rok.

Zjednodušené podmienky len do určitej sumy

Pokiaľ si myslíte, že pôžička v nebankovej spoločnosti je ľahko dostupná v každej sume, tak si vás dovolíme vyviesť z omylu. Totiž aj inštitúcie tohto typu potrebujú mať nejaké istoty a preto si nemôžu dovoliť poskytnúť desaťtisíce eur bez záruky ich vrátenia. V špeciálnych prípadoch prichádza do úvahy vypustiť buď jednu alebo druhú podmienku, ale škripec bude pritiahnutý niekde inde. Väčšinou je to na úroku alebo na dobe splatenia. Ak však nemáte na výber, tak aj toto riešenie je lepšie ako žiadne.

Ako ľahko resp. ľahšie dostupnú pôžičku by sme mohli určiť produkt na zmenku, ktorú ponúkajú súkromníci, nie spoločnosti. Tých si však treba nájsť svojpomocne, no vďaka internetu  to pôjde oveľa ľahšie. Väčšiu istotu jednoznačne predstavujú bankové a nebankové spoločnosti zaregistrované v Národnej banke Slovenska. Ich zoznam si môžete nájsť aj na ich webovej stránke.

Online je žiadanie najjednoduchšie

Online svetAk pre vás znamená, že pôžička je ľahko dostupná to, že sa dá o ňu jednoducho požiadať, tak potom by ste nemali zabudnúť na online žiadosť, o ktorej viac sa môžete dočítať aj tu. Ušetríte nielen hodiny času, ale aj stovky eur. Namiesto vychystávania sa alebo ponáhľania sa na osobné stretnutie radšej investujte do pohodlia domova. Jednoducho a v komforte si vybavíte všetko, čo potrebujete. Dokonca nie je potrebné ani navštevovať viaceré stránky, stačí vám navštíviť jednu, kde nájdete všetky dostupné a seriózne ponuky. Na výber máte z troch základných typov týchto finančných produktov.

Pôžička ihneď je nielenže ľahko, ale hneď najľahšie dostupná, pretože ju môžete mať bez registra, bez dokladovania príjmu či bez dokladovania účelu. Získať ju môžu aj niektorí z kategórie nezamestnaných, ktorých sme zmienili vyššie. Ponúkajú ju jedine nebankové spoločnosti v sumách do 500 eur, ktoré vám vedia doručiť do 10 minút maximálne do 24 hodín. Splatnosť sa pohybuje okolo 30 dní.

Medzi ľahko dostupnú patrí aj rýchla pôžička do 5 000 eur s vybavením do 7 dní, no nie v bankových spoločnostiach. Špeciálne podmienky môžete získať jedine v nebankovke alebo v banke, ak ste verný klient. Splatnosť môže byť aj niekoľko rokov.

Ak potrebujete vyššie sumy, asi počítate, že to bude o niečo problematickejšie. Je to hlavne preto, ako sme už uviedli vyššie, že jednotlivé spoločnosti potrebujú záruky. Tie dosahujú v podobe ručenia alebo založením nehnuteľnosti. Preto nie je pôžička s vysokými sumami vôbec ľahko dostupná. Kontrole registra či dokladovaniu príjmu sa pravdepodobne nevyhnete. Jej vybavovanie trvá do 14 dní a maximálne splatnosť je 30 rokov.

Úroky (ne)ľahko dostupnej pôžičky

Ľudia sa so žiadosťami o finančnú pôžičku obracajú hlavne na banky, napriek tomu, že nie je ľahko dostupná. Dôvodom je to, že ponúkajú výhodnejší, nižší úrok. Pri sumách do 5 000 eur sú úroky skoro totožné v obidvoch typoch spoločností (do 30%). Rozdiely prichádzajú hlavne pri vyšších sumách. V bankách môžete natrafiť na úroky pod 1%, zatiaľ čo v nebankových spoločnostiach to je medzi 10-18%. Táto rozdielnosť je citeľná hlavne pri vysokých sumách, no je spôsobená aj tým, že niektoré nebankové spoločnosti vedia odpustiť váš bankový prehrešok.

Pokladáme za dôležité vás oboznámiť aj o tom, že nie každá pôžička, ktorá sa javí byť ľahko dostupná, je výhodná. Nie je to totiž úrok, ktorý si treba v prvom rade všímať, ale je to údaj RPMN. Ide o percentuálne vyjadrené číslo, ktoré vám hovorí, koľko preplatíte, zo sumy, ktorú za rok splatíte. Zahŕňa nielen úrok, ale aj iné poplatky, preto je vyššie a výpovednejšie. No dokáže vám nevýhodnosť pôžičky, napriek tomu, že môže byť ľahko dostupná. Jeho maximum môže siahať do 33%, čo je dobré, pretože v minulosti toto číslo neupravovalo žiaden zákon. Z toho dôvodu mohlo presiahnuť aj niekoľkonásobok požičanej sumy.

Porovnanie online

Online pripojenie neslúži len na to, aby bola pôžička konečne ľahko dostupná, ale aj na to, aby ste si urobili jej porovnanie. Jedine tak zistíte, ktorá ponuka pre vás je tá najlepšia. Ide o bezplatný a nezáväzný výpočet, takže nemáte čo stratiť. Zobrazí vám presné hodnoty, ktoré sú pri posudzovaní jednotlivých finančných ponúk veľmi dôležité. Doba splatnosti, doba fixácie, mesačná splátka, výška úroku, preplatená suma a výsledná splatená suma. Urobil by vám niekto toto porovnanie zadarmo? Alebo by ste sa doňho pustili na vlastnú päsť? Zbytočne. Veď nielenže vám takto bude pôžička skutočne ľahko dostupná, ale ušetríte aj hodiny času a stovky eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *