Lacné online povinné zmluvné poistenie

Palec hore od muža v autePoznáte všetky náležitosti, ktoré vaše vozidlo potrebuje? V rámci hmotnej povinnej výbavy je to totiž aj jeden druh zabezpečenia, ktorý sa uzatvára zmluvne. Ide o povinné zmluvné poistenie, ktorého dôležitosť si stále veľa vodičov neuvedomuje. Či sa chcú len vyhnúť „zbytočnému“ míňaniu peňazí alebo si jeho zákonné nariadenie neuvedomujú, je to jedno. V každom dôvode ide o priestupok, ktorý môže byť vysoko sankcionovaný. Preto tento článok adresujeme každému, kto hľadá lacné online povinné zmluvné poistenie. Kto ho hľadať nechcel, odporúčame, aby si ho našiel. Aj to najlacnejšie zabezpečenie vozidla je lepšia alternatíva ako ho nemať zabezpečené vôbec.

Dajte na porovnanie

Pokiaľ je skutočne jedine cena povinného zmluvného poistenia, čo vás odrádza, poradíme vás, kde možno nájsť lacné online alternatívy. Áno, zastaralé a časovo náročne osobné návštevy sme z možností vylúčili. Každý sa predsa poteší, ak môže ušetriť hoc aj hodinu času. Zisťovanie cien cez internet vám však ušetrí hneď niekoľko hodín a možno aj dní času. Vašou jedinou úlohou bude vyplniť formulár, ktorý požaduje údaje o poisťovanom vozidle, ale aj o jeho majiteľovi. Na pomoc vám postačí technický preukaz a vodičské oprávnenie. Žiadne osobné informácie na online výpočet lacného povinného zmluvného poistenia formulár nepožaduje.

Potom, keď všetko vypíšete, formulár odošlite. Nezaberie vám to ani 10 minút a do niekoľkých sekúnd sa vám prehľadne zobrazia všetky vaše možnosti. Lacné online povinné zmluvné poistenie môže byť aj vaše, ak si ho zistíte cez porovnanie. Takto sa presvedčíte, že rozdiely nie sú len v pár centoch alebo v eurách, ale aj v stovkách eur. Pravdou je však aj to, že nie každý ponúka základné krytie. To všetko vám však porovnanie odhalí.

Všetkému uveríte, ak to vyskúšate. Nemáte čo stratiť, keďže online porovnanie na zistenie lacného povinného zmluvného poistenia je nezáväzné a bezplatné. Ak si však nejakú ponuku vyberiete, môžete o ňu požiadať klikom na ňu. Dopíšete niekoľko údajov a na mail vám príde niekoľko dôležitých dokumentov vrátane dočasnej bielej karty. Poistné zaplaťte čím skôr, aby vám poisťovňa mohla zaslať jej originál a takisto aj originál zelenej karty.

Základné krytie

Okrem finančných dôvodov môže byť dôvod na neuzatvorenie povinného zmluvného poistenia aj iný. Dotyční si neuvedomujú, aké je dôležité. Povinnosť uzatvoriť si ho totiž nie je len bezvýznamný výmysel štátu. Tento zákon chráni práve poškodených, a tým sa môžete stať aj vy. Vďaka nemu totiž máte práve na odškodnenie, ak sa vášmu vozidlu prihodí niečo cudzím zavinením (nie živlom ani iným prírodným úkazom alebo zverou).

Povedzme si príklad. Niekto vám pri parkovaní oškrie auto. Namiesto toho, aby utiekol a vy by ste si to museli hradiť sami sa jednoducho dohodnete. Vymeníte si kontaktné údaje, čísla poistiek, spíšete zápisnicu, situáciu odfotíte. Vinník všetky dokumenty zašle do jeho poisťovne, ktorá sa o vaše odškodnenie postará. Predtým ale nasleduje profesionálna obhliadka, ktorá určí výšku poškodenia. Podmienkou je, aby obe zúčastnené strany mali povinné zmluvné poistenie uzatvorené, ináč nastáva problém s poistným plnením. Prípadne si to musia zúčastnené strany dohodnúť medzi sebou.

Lacné online povinné zmluvné poistenie nekryje len „nízko nákladové“ škody, ale aj škody spôsobené dopravnou nehodou, ktoré môžu byť oveľa vyššie. Ak spôsobíte nehodu vy, vaša poisťovňa prepláca všetky škody, ktoré ste spôsobili, pokiaľ neboli spôsobené úmyselne. Samozrejme, prepláca len tie ujmy, ktoré ste spôsobili iným, nie sebe. Základné krytie je vyčíslené v miliónoch eur. Zdravotné ujmy môžu pokryť až do 5 miliónov eur, ujmy na majetku až do 1 milióna eur. Pod tieto minimá poisťovne ísť nemôžu, pretože im to prikazuje zákon.

Rozdiely medzi jednotlivými ponukami

Fotka z vnútra autaJednotlivé ponuky lacného online povinného zmluvného poistenia sa nelíšia len cenou, ale aj poistným krytím. Rozdiely v stovkách eur sú markantné. Ale čo tak rozdiely v poistnom krytí? Vedelo by vás ovplyvniť v tom, či si zoberiete tú najlacnejšiu ponuku alebo nie? Ako sme si už vyššie uviedli. Najzákladnejšie krytie sa týka len toho, čo spôsobíte iným. Nie vašich škôd. Poisťovňa za vás preberá finančnú zodpovednosť za škodu spôsobenú prevádzkou vášho motorového vozidla. Sú však aj také ponuky, ktoré v základe kryjú aj vaše škody.

Ak hľadáte takú ponuku, ktorá by kryla aj vaše problémy, obráťte sa na základný balík v spoločnostiach Generali, Komunálna poisťovňa či Kooperativa. Tie vedia kryť aj úraz vodiča, posádky, batožiny či iné havarijné riziko napr. stret so zverou, výtlk atď. Ak viete, že vám hrozia havarijné udalosti, ktoré základné povinné zmluvné poistenie v iných spoločnostiach nekryje, obráťte sa ne tie, ktoré sme vám uviedli vyššie. Je možné, že poistné bude o nejaké to euro drahšie než iné ponuky z porovnania, no stále sa to oplatí viac, ako si zvlášť zaobstarať havarijné zabezpečenie vozidla.

Čo sa poisťuje?

Lacné online povinné zmluvné poistenie na hore uvedenej stránke nájdete nielen na auto, ale aj na dodávku, prívesný vozík či motocykel. Okrem toho je nutné si ho uzatvoriť aj na iné motorové či nemotorové prostriedky. Nemusí ísť hneď o také, ktoré sa vyskytujú na cestách. Povinnosť sa vzťahuje aj na poľnohospodárske či pracovné stroje, vysokozdvižné vozíky atď., ktoré svojou činnosťou môžu spôsobiť škodu na zdraví či na majetku. Vo všeobecnosti však zákon o povinnom zmluvnom poistení stanovuje, že je nutné pre každé vozidlo s technickým preukazom. Takže sa vzťahuje aj na také vozidlá, ktoré sa na cestách vyskytujú len veľmi zriedkavo.

Pokuty

Už aj lacné online povinné zmluvné poistenie vás vie uchrániť od toho, aby ste neplatili pokuty. Tie sa za neplatnú bielu kartu môžu pohybovať až vo výške 300 eur. Obvodný úrad vám okrem toho môže navaliť 3 330-eurovú pokutu, a to aj 3 roky po tom, čo ste reálne bez zabezpečenia jazdili. Zahraničné zložky sú prísnejšie. Tie vám môžu za neplatnú zelenú kartu zhabať celú vozidlo. Takže povinné zmluvné poistenie nikdy nepodceňujte.

V rámci článku sme vám zdôrazňovali, že podceňovať túto povinnosť sa rozhodne neoplatí. To, že už aj lacné povinné zmluvné poistenie uzatvorené online vás môže uchrániť od veľkých finančných strát, vám dokáže aj tento článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *